Váš účet
Už jsem u Vás nakupoval a chci se přihlásit
Nákupní košík 0 Kč

Novinky

Novinky 2018

  Díky Vám jsme tu již 186 let.

Podniková prodejna

V naší společnosti máme konfekční dílnu, kde Vám nabízíme šití záclon a závěsů na míru. Podniková prodejna se nachází v areálu společnosti Tylex Letovice, a.s., v Brněnské ulici č. 4.
Běžná otevírací doba: Po - Pá 8,00 - 16,00 hod.

Srdečně Vás zveme k nákupům v podnikové prodejně


Mezinárodní veletrh MUNICH FABRIC START

Ve dnech od 30. ledna do 1. února 2018 se naše společnost účastnila mezinárodního veletrhu MUNICH FABRIC START v Mnichově.

Zákazníkům i návštěvníkům byly předvedeny produkty z nejnovější kolekce textilní galanterie  a  technických textilií.

Stánek navštívil velký počet zájemců, kterým byly poskytnuty všechny potřebné informace o naší firmě a vystavovaných produktech.

Veletrh byl pro nás úspěšný a kromě stávajících zákazníků jsme získali i zákazníky nové, se kterými se těšíme na spolupráci. 


Novinky 2017

Spolupráce s výtvarníkem Petrem Jáchymem

www.petrjachym.cz 

Trendová krajkovina pevná, navržená Petrem Jáchymem 

Živý dekor je jako květ…z ručně dekorované záclony dýchá život tvůrčího procesu, který se velmi těsně váže k naturelu těch, kdož budou prostor obývat. Každý kus je originál, možnost volby skladby barev i hustoty dekoru. Barvy jsou atestované a pratelné. Autorem je Petr Jáchym – umělec a designer, užívající záclonovinu společnosti Tylex a.s.
Pro více info a objednávky: jachym.petr@email.cz

Svatební show Lysice

I přes nepříznivé počasí se konala v zahradě Státního zámku v Lysicích Svatební show.

Konaly se čtyři módní přehlídky, proběhla soutěž o svatební obřad na zámku Lysice v sezóně 2018.
Veletrh doprovázelo smyčcové kvarteto Capella Allegra.
Naše společnost poskytla materiál na svatební šaty na model od Hellerdance. Model předváděla I. vícemiss aerobik 2016 a Finalistka České Miss 2017 Terezka Jedličková.Blanenské zámecké dny ve svatebním

Pohádková mořská víla - model navrhla a připravila módní návrhářka Zuzka Machorková z materiálů naší společnosti.

Nejen materiálem na model malé mořské víly se podílela naše společnost, ale i poskytnutým materiálu pro výzdobu interiéru zámku, vše zajistila paní ředitelka blanenského muzea a zámku Pavlína Komínková.

Několik dalších fotek z krásného nedělního odpoledne.


 

Techtextil ve Frankfurtu nad Mohanem 2017

Tylex Letovice, a.s. se již tradičně zúčastnila mezinárodního veletrhu TECHTEXTIL 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem.
Atraktivní stánek Nanoprogresu a Sindatu, který nám poskytl příležitost vystavovat široký sortiment našich produktů, navštívily na dvě stovky návštěvníků, kterým byly poskytnuty všechny potřebné informace o naší firmě a vystavovaných produktech.
Oblékáme finalistky soutěže Tvář roku 2017!

Módní návrhářka Eva Hrachovcová připravuje sedm večerních modelů z našich materiálů.
Tvář roku 2017 – 16 tý ročník tuzemské soutěže krásy

  • Kdy:12.4.2017
  • V kolik hodin: 19:30
  • Kde: Solidní jistota, Pštrossova 200/21, 110 00 Praha 1
  • Dj: Jaroslav Parči
  • Moderátor : organizátor soutěže Josef Čermák

Mezinárodní veletrh módy Styl

Ve dnech 18.2. - 20.2.2017 jsme se účastnili Mezinárodního veletrhu Styl, kde jsme předvedly nové kolekce krajek, krajkovin a hladkých elastických úpletů. Nabídli jsme i produkty z oblasti bytového textilu a technických textilií, kde stále významnější místo zaujímají 3D textilie.

Naše výrobky se těšily mimořádné pozornosti z řad odborné veřejnosti a mnozí z nich se určitě stanou v brzké době našimi stálými zákazníky.


Novinky 2016

Vrámci programu „Evropa pro občany“ přijeli na pozvání města Letovice občané družebních měst z Chorvatska, Polska, Německa, Maďarska a Slovenska.

Byl pro ně připraven bohatý program, mimo jiné i prohlídka provozu společnosti Tylex Letovice, a.s. Měli tak možnost shlédnout v současnosti jedinou aktivní výrobu záclonovin v České republice. Po prohlídce provozu, která se hostům velmi líbila, navštívili podnikovou prodejnu, kde mohli, při této mimořádné příležitosti, výhodně zakoupit produkty Tylex.

Dárek, který byl připravený pro každého účastníka, všechny mile potěšil.

Setkání se zákazníky

v březnu 2016 se uskutečnilo tradiční setkání s našimi významnými obchodními partnery.
Mimo širokého výběru z našeho bohatého sortimentu, měli opět možnost shlédnout výrobu záclonovin v České republice.Česká televize 29.1.2016

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000100129/

Spolupráce s módními návrháři

 

10. a 11.9.2016 se konaly Pohádkové blanenské Zámecké dny ve svatebním. Svatba letos byla na motivy pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. Nevěsta a trpaslíčci měli šaty převážně z materiálů Tylex od módní návrhářky Zuzky Machorkové.


Ukázka modelů módní návrhářky Zuzky Machorkové převážně z našich materiálů z červencové akce v blanenské zámecké zahradě.


V září 2015 se v Blansku na zámku konaly "Blanenské Zámecké dny ve svatebním" - pohádková svatba nanečisto (přípravy, obřad, focení). Po celé odpoledne panovala na nádvoří i v zámku příjemná atmosféra.Materiál na svatební šaty a textilní výzdobu v prostorách zámku poskytla naše společnost Tylex Letovice. Atraktivní model svatebních šatů módní návrhářky Zuzky Machorkové.

 

Lysický zámek a zahrada jsou velmi romantická místa; v loňském roce se zde konalo přes 50 svateb. Poslední květnovou neděli 2015 se uskutečnila v zámeckých zahradách a na nádvoří Svatební show. Této mimořádně úspěšné akce se účastnilo přes 30 firem, které měly pro svatební den co nabídnout. Hlavní hvězdou letošní módní přehlídky této Svatební show byla Miss World 2013 Lucie Kovandová. Předváděla atraktivní model módní návrhářky Zuzany Machorkové zhotovený z našeho 3D úpletu.Modely Anety Jarmolikové - VŠUP - ze zářivého 3D úpletu

Reflexe tradic
Kolekce tří modelů šatů, inspirovaná jižní Moravou. Ta pro autorku symbolizuje radost, veselí, hojnost, přátelskou a optimistickou atmosféru. Folklor, tanec, mládí, život… To vše se odráží ve vytvořených modelech; ty kombinují tuto inspiraci s typickými tradičními tvary a prvky krojů jižní Moravy. Výrazným kontrastem je 3D syntetický materiál, kombinace zmíněného pak funguje jako aplikace tradic v aktuální době.
Spolupráce s módní návrhářkou Liběnou RochovouMercedes-Benz Prague Fashion Weekend je největší módní událostí v ČR.

MBPFW pracuje s výraznou estetikou, která je inspirována přehlídkami v Paříži nebo Miláně.RED CUT by Aukro byl soutěžní workshop pro 11 vybraných studentů oděvu. Ti  během jednoho týdne pod vedením Liběny Rochové vytvářeli modely, z nichž během závěrečné přehlídky, která se konala 7. září vybrala odborná komise jeden vítězný. Celkový vítěz workshopu získá možnost zdarma prezentovat svoji kolekci v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2015.
Všechny výsledné modely budou vydraženy v charitativní online aukci, která proběhne na obchodním portálu Aukro.cz. Spolupráce je založena na společném cíli, v němž se Aukro s MBPFW setkává – podpora české módy a mladých talentů za využití nových technologií. Celkový výtěžek z charitativní dražby půjde na Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

http://www.mbpfw.com/galerie/185-red-cut-by-aukro

Vítězem workshopu Red cut se stal Maroš Baran se svým propracovaným modelem draka.


Nové materiály, nové nápady, nové modely, světová móda!

Módní přehlídka klauzurních ročníkových prací studentů UMPRUM, Praha červen 2014

Ateliér designu oděvu a obuvi docentky Liběny Rochovéprezentoval modely, kterým aktuálně vévodí vzdušnost a tvarová jednolitost, především pak individualita vycházející z aktuálních světových moderních trendů. Odborníky upoutala především kreativní fantazie studentů, které přechází svými nápady až do formy volného umění. Je nám ctí, že při vyhotovení předvedených modelů byly použity výrobky naší firmy. Mimořádnou pozornost vzbudily moderní vzdušné modely z barevných 3D úpletů z naší produkce.

Malá ukázka modelů:

Setkání se světově známou módní návrhářkou Liběnou Rochovou

V dubnu jsme měli příležitost prezentovat naše produkty z oblasti textilní galanterie    a  technických textilií na VŠ UMPRUM v Praze, v ateliéru designu oděvu a obuvi naší přední módní návrhářky paní docentky Liběny Rochové. Setkání proběhlo ve velmi příjemné pracovní atmosféře. Naše materiály se paní docentce i studentům velmi  líbily. S některými našimi produkty už ve své tvorbě pracují, další budou aplikovat.

Paní docentka Liběna Rochová a obchodní ředitel společnosti Tylex JUDr. Josef Novák

Předvádění produktů společnosti Tylex                Diskuze s pracovníky Tylexu o materiálovém složení, možných aplikacích, atd.….

Modely Heleny Fejkové

V posledním zářijovém víkendu 2014 se konala úspěšná módní přehlídka, kde byly předvedeny modely z našich krajek a krajkovin.

Malá ukázka modelů.

Novinky 2015

18. Mezinárodní konference čalouníků a dekoratérů
23. a 24. 11. 2015 jsme se zúčastnili Mezinárodní konference čalouníků a dekoratérů v Brně.
Přednáška obchodního ředitele JUDr. Nováka na téma Tylex Letovice a.s. - český výrobce textilu se 180 letou tradicí vzbudila živý zájem a ohlas účastníků konference. Součástí této události byla i výstavka našich technických síťovin a 3D úpletů s odbornými informacemi k jejich použití.
Význam 3D úpletů se i v čalounictví dostává do popředí zájmu zpracovatelů, vzhledem ke kvalitě nabízených materiálů, vysoce funkčním vlastnostem a jejich trvanlivosti.

Mezinárodní veletrh Techtextil
Naše firma se ve dnech 4.- 7.52015 úspěšně zúčastnila Mezinárodního veletrhu Techtextil ve Frankfurtu nad Mohanem, největšího světového veletrhu technických textilií.
Na atraktivním stánku mateřské Sindat Group prezentovala kompletní kolekci svého sortimentu 3 D úpletů a technických síťovin, včetně aktuálních novinek. Naše výrobky se těšily mimořádné pozornosti z řad odborné veřejnosti a mnozí z nich se určitě stanou v brzké době našimi stálými zákazníky.

O Tylex je stálý zájem ...

Pozvánka na řádnou valnou hromadu 28.8.2018

Pozvánka

Žádost hlavního akcionáře

Prokázání vlastnictví

Představenstvo zápis

Posudek - text

Posudek- přílohy

Stanovisko představenstva I

Protinávrh - Kalina

Protinávrh - Lengál

Stanovisko představenstva II

Protinávrh - Vondrák

Notářský zápis

Zápis z valné hromady

Prezenční listina

Prezenční listina - příloha

Návrh orgánů

Návrh Banal Invest

Protest - Lengál

Klimešová - Tylex - žádost

Oznámení představenstva

Předávání účastnických cenných papírů

Odpovědi na žádosti o vysvětlení

Zápis z valné hromady - doplnění

Protest - Kořenek

Žádost o vysvětlení - Kořenek

Jiráčková - odpověď

Klimešová - Tylex - žádost o vysvětlení - doplnění

Odpovědi na žádost o vysvětlení

Informace - zápis do OR

Stanovy společnosti Tylex

Stanovy ke stažení zde