B2B registrace Váš účet
Už jsem u Vás nakupoval a chci se přihlásit
0 Kč

Záclony

Výroba

V Tylexu vyrábíme záclony  na rašlových strojích od přední německé fy Karl Mayer. Díky rozsáhlému strojovému parku jsme schopni poskytnout svým zákazníkům kvalitní záclony od velmi jemných až po hrubé. Jednotlivé úrovně jemnosti určuje počet vzorových jehel (7,9, 14,18) na 1anglický palec (2,54cm) Na žakarových - rašlových strojích lze vytvořit jakýkoliv vzor např. květinový nebo geometrický, dále písmena, lze vyplést budovy (např.dominantu města se znakem), erby, zvířata, motivy jednotlivých ročních období a mnoho dalších, vše dle požadavků zákazníků.

Materiálové složení

Záclony pleteme pouze z kvalitního 100% Polyesteru, který na slunci nežloutne a nerozpadá se a má vysokou životnost. Záclony se po upletení perou, bělí a fixují při 2000C, čímž je zabezpečena tvarová stálost, bez ohledu na to, kolikrát jsou uživatelem vyprány. Kvalita našich výrobků je certifikována ISO 9001, apod.

Speciální úpravy

Snížená hořlavost:
Záclony pletené se sníženou hořlavostí, vykazují výrazné potlačení hoření a tím větší bezpečnost v domácnostech, hotelích, restauracích, školách i rekreačních zařízeních.

K výrobkům jsou k dispozici platné certifikáty.

Výhody takto upravených záclon:

 • Snížená hořlavost
 • Odolnost proti hoření se nesnižuje používáním, praním ani stárnutím materiálu
 • Velmi nízká toxicita zplodin hoření
 • Vysoká odolnost proti oděru
 • Odolnost proti mačkání, zachování rozměrové stálosti
 • Snadná údržba textilií, krátký prací cyklus při nízkých teplotách
 • Nedráždí pokožku, nezpůsobuje alergické reakce, je zdravotně nezávadná

Barvení:
Dle požadavku zákazníka mohou být záclony barveny na základní bílou barvu, přes všechny odstíny pastelových až po černou. Některé motivy jsou také nabízeny v tzv. barevném koloru. Přes vystřižené šablony se plochy motivů nastříkají v požadované barvě. Tím vzniká mimořádně efektní barevná úprava. U všech těchto úprav můžeme poskytnout prohlášení o shodě, že naše výrobky vyhovují ÖKO-TEX standardu 100 - nejsou tedy zdraví škodlivé!

Konfekční úpravy

Při konečné podobě záclon využíváme celé řady možností konfekce – šijeme na požadovaný rozměr, našíváme řasící stuhy, tunýlky pro navlékací tyče, zatěžkávací olůvka, volánky apod.
Záclony také vyrábíme jako hotové - záclony kusové tzv.panely, které nevyžadují další zpracování a jsou k dispozici v mnoha rozměrech dle velikosti oken.
Podobně jako u metráže nabízíme hotové záclony ve výškách od 30 cm do 300 cm a zákazník si zakoupí požadovanou šíři – z estetických důvodů doporučujeme pro nařasení na okno kupovat dvojnásobnou šíři.

Pro vytvoření příjemného a útulného prostředí Vám určitě pomůže vhodný výběr záclon a dekoračních tkanin. Můžete vybírat z široké nabídky různých druhů klasických i moderních materiálů, které lze vzájemně kombinovat, doplňovat a vytvářet z nich různé modely.

Je dobré si předem rozmyslet, zda interiér, do kterého tkaninu vybíráte, je či bude spíše exkluzivní, klasický, moderní, dětský,...

Nemalou úlohu také hraje fakt, na kterou světovou stranu je okno orientováno, zda místnost potřebuje spíše zatemnit nebo prosvětlit, opticky zvětšit či zmenšit. Toto je velmi důležité proto, abyste se v interiéru cítili opravdu příjemně.

Stále se rozšiřující módní kolekce tkaných voálů a jiných transparentních materiálů a dekoračních textilií v různých barvách a kombinacích, v mnoha výškách a šířkách, splní přání i toho nejnáročnějšího spotřebitele. Vyzkoušejte v zimním období zavěsit záclony tak, aby jejich délka byla nad topná tělesa. Určitě budete mít v místnosti tepleji. Naopak na jaře a v létě, v období slunce, květin a barev prosvětlete svůj domov novými elegantními záclonami.

Pro lepší vzhled záclon a dekoračních textilií doporučujeme použít řasící stuhu, kterou si můžete vybrat dle Vaší konkrétní potřeby.

Nabízíme:

 • univerzální řasení - jedná se o řasení dle potřeby, záclonu není nutno nakupovat v konkrétním poměru k velikosti Vašeho okna
 • 1 : 2 - zajistí pravidelnější řasení. Záclonu je třeba nakoupit v dvojnásobném množství, než je šíře garnýže (tzn. šíře garnýže je 2 m, je třeba koupit 4 m záclony)
 • řasící stuhy vhodné na přímé zavěšení záclony na tyč (slabou i silnou)
 • 1 : 3 - efektní způsob řasení, vhodný zejména na voálové záclony. Záclonu je třeba nakoupit v trojnásobném množství, než je šíře okna
 • řasící stuhy se speciálními efekty, které jsou vhodné jak pro řasení záclon, tak i ostatních tkanin
 • trendem poslední doby je používání průhledných řasících stuh

U záclon, které nejsou dole ukončeny bordurou a u lehčích tkanin, je vhodné na spodní okraj našít olůvko, které jednak zaručí větší stálost záclony i v průvanu a navíc znásobí její splývavý efekt.

Na zavěšení záclon a dekoračních textilií je možné použít kroužky, žabky, tunýlek, tunýlek + kanýrek, poutka nebo suchý zip, podle toho, jaký typ garnýže máte a jaké zavěšení Vám vyhovuje. Do moderních interiérů jsou oblíbené garnýže s využitím suchých zipů - je to rovné zavěšení textilií, bez nařasení, typu "japonských stěn".

Vzory

Metráže mohou být jak celoplošné - zde se motiv vzoru opakuje po celé šíři záclony, případně s bordurou, kde je motiv vzoru ve spodní části záclony a směrem nahoru jsou vypleteny drobné motivy nebo je použita výrazná síťovaná struktura. Jednoduché síťové vazby jsou vhodné také do oken jako ochrana proti hmyzu.

Slovníček pojmů

Záclona žakarová - vzorovaná textilie určená k dekoraci oken
Bordura - vzor lemující okraj
Draperie - krátká textilie dekorující horní část okna
Vitrážka - krátká záclona dekorující spodní část okna
Celoplošná záclona - žakarová záclona s motivy umístěnými do plochy
Filet - textilie se strukturou tvořící čtverečkovanou síť
Voál - tkaná textilie jemného vzhledu
Organza - textilní materiál kovového vzhledu, s měnícím se leskemDekorační tkanina - tkaná textilie určená k dekoraci interiéru
Žakarový (krajkový) ubrus - textilie určená k překrytí stolu
Crash - textilní úprava - mačkaný vzhled