B2B registrace Váš účet
Už jsem u Vás nakupoval a chci se přihlásit
0 Kč

Praktické rady spotřebitelům

Pro vytvoření příjemného a útulného prostředí Vám určitě dopomůže vhodný výběr záclon a dekoračních tkanin. Můžete vybírat z široké nabídky různých druhů klasických i moderních materiálů, které lze vzájemně kombinovat, doplňovat a vytvářet z nich různé modely.

Při výběru tkanin Vám jistě pomůže, když si dopředu rozmyslíte, zda interiér, do kterého tkaninu vybíráte, je či bude spíše exkluzivní, klasický, moderní, dětský.... Nemalou úlohu také hraje fakt, na kterou světovou stranu je okno orientováno, zda místnost potřebujete spíše zatemnit nebo prosvětlit, opticky zvětšit či zmenšit. Toto je velmi důležité proto, abyste se v interiéru cítili opravdu příjemně.

.Vyzkoušejte v zimním období zavěsit záclony tak, aby jejich délka byla pouze nad topná tělesa. Určitě budete mít v místnosti tepleji. Naopak na jaře a v létě, když se netopí, zavěste si pro změnu záclony dlouhé přes radiátory. Je to příjemná a hlavně levná změna interiéru.

Pro lepší vzhled záclon a dekoračních textilií doporučujeme použít řasící stuhu, kterou si můžete vybrat dle Vaší konkrétní potřeby.

Nabízíme:

  • universální řasení – jedná o řasení dle potřeby, záclonu není nutno nakupovat v konkrétním poměru k velikosti Vašeho okna
  • 1 : 2 - zajistí pravidelné řasení. Záclonu je třeba nakoupit v dvojnásobném množství než je šíře okna (tzn. šíře okna je 200 cm, je třeba koupit 4 m záclony)
  • 1 : 3 - zajistí pravidelné řasení. Záclonu je třeba nakoupit v trojnásobném množství než je šíře okna (tzn. šíře okna je 200 cm, je třeba koupit 4 m záclony)
  • řasící stuhy vhodné na přímé zavěšení záclony na tyč (slabou i silnou)
  • trendem poslední doby je používání průhledných řasících stuh
  • řasící stuhy se speciálními efekty, které jsou vhodné jak pro řasení záclon, tak i ostatních tkanin.

U záclon, které nejsou dole ukončeny bordurou a u lehčích tkanin, je vhodné na spodní okraj našít olůvko, které jednak zaručí větší stálost záclony i v průvanu, a navíc znásobí splývavý efekt.

Na zavěšení záclon a dekoračních textilií je možné použít kroužky, žabky, tunýlek, tunýlek + kanýrek, poutka nebo suchý zip, podle toho, jaký typ garnýže máte a jaké zavěšení Vám vyhovuje. Do moderních interiérů jsou oblíbené garnýže s využitím suchých zipů – je to rovné zavěšení textilií, bez nařasení, typu „japonských stěn“.